DNY DŘEVA V HLINSKU PROVONĚNÉ LEVANDULÍ
Přidal admin, Srpen 01 2018 14:58:34

Hlinsko - Dny dřeva v Hlinsku se budou konat první srpnový víkend.

 

Termín: pátek 3. srpna – 5. srpna 2018 (Hlavní program 4. 8. 2018)

Místo: památková rezervace lidové architektury Betlém Hlinsko a před Orlovnou

 

Letošní již sedmý ročník bude lákat k návštěvě opět bohatým programem, který se bude od předešlých ročníků lišit. Dny dřeva provoněné levandulí nás v sobotu 4.8. přenesou do dřevem a levandulí zaplněného Betléma. Pořadatelé připravili pro všechny věkové kategorie různá představení, pohádku, soutěže, jarmark, ukázku dřevěných řemesel a plno dalšího.

 

Pro zvětšení klikněte myší na obrázek

 

Největším a zároveň dechberoucím bodem programu bude vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou. Velké celorepublikové setkání řezbářů je naplánované od pátku 14.00 až do nedělního poledne. Do Hlinska dorazí 15 řezbářů, kteří nám

předvedou své umění. Můžete vidět řezbáře věhlasných jmen, kteří jsou mistry svého oboru nejen u nás, ale i v celém světě. Účast přislíbili: Martin Šustr, Janek Paďour, Radek Smejkal, Robert Musil, Petr Krejcar, Pavel Vrcula, Antonín Dorazin, Iva Brandejsová, Petr Barták, Martin Bořuta, Jana a Arian Firozi, Zdenek Škop, Pavel Herák, Josef Špicl, Milan Pazderka.

 

Pro zvětšení klikněte myší na obrázek

 

Hlavním tématem pro řezání budou masopustní maškary v životní velikosti. Během 3 dnů vznikne celý masopustní průvod. Do nejmenších detailů ztvární řezbáři postavy nejznámějších maškar a to: Laufr, Ženuška, Kobyla, Ras, Kominík, Medvědář s medvědem, Turek, Žid a Slaměný. Aby toto dílo vzniklo, je nutné začít s vyřezáváním již v pátek odpoledne, pak přes celou sobotu a dokončovací práce proběhnou pak i v neděli dopoledne. Tyto sochy mají připomínat to, že masopustní obchůzky na Hlinecku jsou zapsány od r. 2010 na Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

 

Více informací naleznete zde.

 

TZ - Dny dřeva 2018 v Hlinsku (118 kB)

TZ - Sladká dobrota 2018 (98 kB)

 

Plisková Petra, manažer cestovního ruchu Hlinsko

 

Ing. Jandová Yvona